TYNKI MASZYNOWE

Tynki maszynowe Włocławek i okolice

Tynki tworzymy wykorzystując nowoczesny agregat kaleta 5, dzięki któremu uzyskujemy idealnie wymieszaną i nałożoną masę. Wykonujemy tynki maszynowe gipsowe i cementowo-wapienne z gotowych suchych mieszanek wiodących producentów takich jak Knauf, Kreiser czy Baumit zapewniających wysoką jakość i jednorodną zaprawę na całym etapie prac. Od tego na jakiej powierzchni ma być nałożony tynk i jakie cele ma spełniać zależy, który rodzaj powinien zostać wybrany i położony. Nasze usługi realizujemy najczęściej w okolicach Włocławka, Koła i Konina.

Czym różnią się tynki maszynowe od tynków tradycyjnych

Tynk gipsowy

Tynki maszynowe to tynki tworzone z gotowych mieszanek tynkowych rozrobionych w agregacie, który następnie wyrzuca gotową mieszankę równomiernie na ścianę, dzięki czemu nakładany produkt jest jednorodny a ściany równe i gładkie.

+ RÓWNOMIERNE NAŁOŻENIE PRODUKTU NA ŚCIANIE

+ BARDZO GŁADKIE ŚCIANY

+ IDENTYCZNA MIESZANKA TYNKARSKA NA CAŁYM ETAPIE PRAC

Tynk cementowo-wapienny

Tynki ręczne to tynki tworzone z mieszanki cementu, wapna, wody i piasku wymieszanych w betoniarce i nakładanych pacą na ścianę. Tynki ręczne nie pozwalają na wytworzenie jednorodnej mieszanki na etapie całej pracy.

- NAŁOŻENIE PRODUKTU ZALEŻNE OD UMIEJĘTNOŚCI TYNKARZA

- GŁADKOŚĆ ŚCIAN ZALEŻNA OD UMIEJĘTNOŚCI TYNKARZA

- MIESZANKA NIEJEDNORODNA

Jaki rodzaj tynku maszynowego będzie dla mnie najlepszy?

Tynki gipsowe

Tynki gipsowe można stosować zarówno w pomieszczeniach suchych jak i wilgotnych (np kuchnia,łazienka czy garaż). Tynk gipsowy jest biały oraz bardzo gładki dzięki czemu stanowi idealną bazę pod malowanie. Tynk gipsowy jest jednak mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z tynkiem cementowo-wapiennym. Tynk gipsowy zapewnia prawidłową regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu tworzą bardzo zdrowy dla człowieka mikroklimat.

Tynki cementowo-wapienne

Tynki cementowo-wapienne to najczęściej stosowane tynki. Są bardzo odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Tynki cementowo-wapienne idealnie nadają się pod tapetę lub płytki. Nie są tak gładkie jak tynki gipsowe,dlatego w przypadku chęci pomalowania ścian należy położyć cienką warstwę zaprawy gipsowej. Tynki cementowo-wapienne bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenie oraz zapewniają optymalną akumulację termiczną.

Telefon 603 596 167

Proces wykonania usługi tynkowania maszynowego​

Tynkowanie maszynowe to idealne rozwiązanie dla dużych powierzchni i chęci uzyskania jednolitej struktury ogromnym atutem jest też dużo szybszy czas realizacji usługi w porównaniu do tynków ręcznych, a jak wiadomo przy remoncie każdy dzień się liczy. Nanoszenie tynku maszynowego nie jest trudnym procesem jednakże od doświadczenia ekipy remontowej zależy efekt końcowy, dlatego warto zaufać profesjonalistom.Sam proces  polega na aplikacji zaprawy tynkarskiej na powierzchnie ścian i sufitu za pomocą agregatu tynkarskiego. Pozostałe etapy prac wykonuje się już ręcznie i to one zapewniają efekt końcowy.

Etap pierwszy – przygotowanie podłoża

Aby zapewnić najwyższą jakość należy zadbać już od samego początku o jak najlepsze przygotowanie podłoża pod kładzenie zaprawy tynkarskiej. Jest to kluczowe, ponieważ zapewnia prawidłową przyczepność tynku a co za tym idzie odpowiada za trwałość. Idealnie przygotowane podłoże pod nałożenie tynku musi być suche oraz oczyszczone z wszelkiego rodzaju pyłków i sypkich, luźnych elementów. Idealnym rozwiązaniem jest więc zagruntowanie ścian i sufitu po wstępnym oczyszczeniu tych powierzchni.

Etap drugi – przygotowanie tynku i tynkowanie maszynowe

Kolejnym etapem jest przygotowanie zaprawy w agregacie tynkarskim. W tym momencie ważne jest jakiego produktu użyjemy. Rekomendujemy i pracujemy tylko na produktach najlepszych producentów takich jak Knauf, Kreiser czy Baumit, których produkty przetestowaliśmy i wiemy, że zapewniają najwyższą jakość. Następnie zaprawa wraz z wodą mieszana jest w agregacie i wężem pompowana do dyszy natryskującej tynk na ścianę. Zaprawa powinna być natryskiwana w sposób ciągły w odległości około 15-40 cm od ściany.

Etap trzeci – „obróbka” tynku

Gdy już mamy nałożony tynk na ścianie należy przystąpić do finalnego etapu pozwalającego na uzyskanie końcowego wyglądu ścian. Tynk zostaje wstępnie ściągany łatą by go wyrównać. Następnie należy uzupełnić ewentualne ubytki i ponownie go wyrównać. Czynność tą należy wykonywać tak długo aż osiągnie się całkowitą równość tynku. Gdy już osiągniemy zadowalającą równość tynku należy go zrosić wodą i zatrzeć pacą styropianową lub filcową. Po wykonaniu zatarcia tynku uzyskujemy efekt końcowy.

 

Zapraszam do kontaktu. Tynki Włocławek, Konin, Koło i okolice. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu klientów z miasta Włocławek i okolic. Firma Dawid Kaczorowski chętnie dokona pomiarów i dokona bezpłatnej wyceny prac. Krótkie terminy realizacji, terminowość rozpoczecia i zakończenia prac oraz najwyższa jakość wykonania to nasze cechy charakterystyczne. Postaw na profesjonalistów, którzy sprawnie wykonają dla Ciebie tynki maszynowe i inne prace ogólnobudowlane. Zapraszamy!

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Miasto Włocławek

Włocławek to malownicze miasto, położone nad rzeką Wisłą, w centralnej Polsce. Jego bogata historia sięga średniowiecza, a zabytki architektury świadczą o długim dziedzictwie kulturowym. Włocławek słynie również z tradycji rzemieślniczych, zwłaszcza w produkcji ceramiki. Włocławskie wyroby ceramiczne zdobią liczne miejsca, a lokalne kafelki cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Włocławek to również ważny ośrodek przemysłowy, z rozwiniętym sektorem chemicznym, energetycznym i spożywczym. Jednak mimo dynamicznego rozwoju gospodarczego, miasto zachowuje harmonię między nowoczesnością a zachowaną historią.