TYNKI MASZYNOWE

Tynki tworzymy wykorzystując nowoczesny agregat kaleta 5, dzięki któremu uzyskujemy idealnie wymieszaną i nałożoną masę. Wykonujemy tynki maszynowe gipsowe i cementowo-wapienne z gotowych suchych mieszanek wiodących producentów takich jak Knauf, Kreiser czy Baumit zapewniających wysoką jakość i jednorodną zaprawę na całym etapie prac. Od tego na jakiej powierzchni ma być nałożony tynk i jakie cele ma spełniać zależy, który rodzaj powinien zostać wybrany i położony. Nasze usługi realizujemy najczęściej w okolicach Włocławka, Koła i Konina.

Czym różnią się tynki maszynowe od tynków tradycyjnych

Tynk gipsowy

Tynki maszynowe to tynki tworzone z gotowych mieszanek tynkowych rozrobionych w agregacie, który następnie wyrzuca gotową mieszankę równomiernie na ścianę, dzięki czemu nakładany produkt jest jednorodny a ściany równe i gładkie.

+ RÓWNOMIERNE NAŁOŻENIE PRODUKTU NA ŚCIANIE

+ BARDZO GŁADKIE ŚCIANY

+ IDENTYCZNA MIESZANKA TYNKARSKA NA CAŁYM ETAPIE PRAC

Tynk cementowo-wapienny

Tynki ręczne to tynki tworzone z mieszanki cementu, wapna, wody i piasku wymieszanych w betoniarce i nakładanych pacą na ścianę. Tynki ręczne nie pozwalają na wytworzenie jednorodnej mieszanki na etapie całej pracy.

- NAŁOŻENIE PRODUKTU ZALEŻNE OD UMIEJĘTNOŚCI TYNKARZA

- GŁADKOŚĆ ŚCIAN ZALEŻNA OD UMIEJĘTNOŚCI TYNKARZA

- MIESZANKA NIEJEDNORODNA

Jaki rodzaj tynku maszynowego będzie dla mnie najlepszy?

Tynki gipsowe

Tynki gipsowe można stosować zarówno w pomieszczeniach suchych jak i wilgotnych (np kuchnia,łazienka czy garaż). Tynk gipsowy jest biały oraz bardzo gładki dzięki czemu stanowi idealną bazę pod malowanie. Tynk gipsowy jest jednak mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z tynkiem cementowo-wapiennym. Tynk gipsowy zapewnia prawidłową regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu tworzą bardzo zdrowy dla człowieka mikroklimat.

Tynki cementowo-wapienne

Tynki cementowo-wapienne to najczęściej stosowane tynki. Są bardzo odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Tynki cementowo-wapienne idealnie nadają się pod tapetę lub płytki. Nie są tak gładkie jak tynki gipsowe,dlatego w przypadku chęci pomalowania ścian należy położyć cienką warstwę zaprawy gipsowej. Tynki cementowo-wapienne bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenie oraz zapewniają optymalną akumulację termiczną.

Telefon 603 596 167

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.